Kolagen – co to jest?

Kolagen to fibrylarne (włókniste) białko zbudowane z trzech aminokwasów: glicyny, proliny i hydroksyproliny (GlyProHyp). Ich łączny splot tworzy wielocząsteczkową proteinę – naturalny polimer aminokwasów połączonych ze sobą wiązaniami peptydowymi -CONH-. Występuje powszechnie w organizmach kręgowców, jako ich niezbędny składnik, budulec tkanki łącznej. U zdrowego i sprawnego człowieka kolagen stanowi aż 10% masy ciała. Występuje w ścięgnach, skórze, tkance łącznej kości, w chrząstkach, zębach, a w formie krystalicznej wypełnia także rogówkę oka.

Młody organizm posiada naturalną zdolność do wytwarzania kolagenu, co sprawia, że jego poziom w początkowych etapach życia utrzymywany jest w stanie dynamicznej równowagi. Wszelkie ubytki na bieżąco podlegają odtwarzaniu. Jednak wraz z upływem lat nasza biologiczna zdolność do produkcji kolagenu słabnie, a malejący jego poziom zapoczątkowuje powolną degenerację tkanek miękkich.

Rozpoczyna się proces starzenia organizmu. Zewnętrzną jego oznaką są zmarszczki na skórze oraz zmiany w płytce paznokci i strukturze włosów. Ubytki kolagenu obniżają także funkcjonalną sprawność narządów wewnętrznych. Obserwujemy ubytek tkanki łącznej kości, zauważalnie zmniejsza się elastyczność ścięgien, wiązadeł, stawów, naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz całego systemu naprawczego i układu odpornościowego.

Na szczęście, naturalne procesy starzenia się organizmu można skutecznie spowolnić, uzupełniając deficyty kolagenu w organizmie poprzez odpowiednią suplementację. Temu celowi właśnie podporządkowana jest nasza działalność w zakresie produkcji suplementów diety i dermokosmetyków, które od lat wprowadzamy na rynek pod marką Collagen La Pure.

Co wyróżnia nasze produkty?

Bazowym składnikiem wszystkich naszych preparatów jest kolagen pochodzenia rybiego pozyskiwany z ryb słodkowodnych. Cząsteczka kolagenu rybiego posiada kształt potrójnej helisy i jest identyczna z kształtem cząsteczki kolagenu ludzkiego.

Będący odpowiednikiem ludzkiego, kolagen rybi charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem przenikalności (transedermalności) i jako taki wbudowuje się trwale w tkanki ważnych narządów. To, co wyróżnia produkty marki Collagen La Pure na tle innych dostępnych na rynku preparatów tego typu, to potwierdzona specjalistycznych opiniami ich niezwykle wysoka skuteczność.

Z opinii specjalistów na co dzień zajmujących się medycyną, odnową biologiczną, rehabilitacją i kosmetologią wynika, że systematyczne stosowanie naszych preparatów: suplementów diety i dermokosmetyków, przyczynia się znacząco do podniesienia jakości i komfortu życia, zarówno u osób w podeszłym wieku, jak i u młodszych, aktywnych fizycznie, w tym w szczególności u sportowców wyczynowych.

My mamy świadomość, że kolagen jest bardzo ważny w naszym organiźmie